Селекцията на Сенегал е една стъпка по-близо до спечелването на

...

Сенегал премина през Екваториална Гвинея и мисли за трофея на КАН

Селекцията на Сенегал е една стъпка по-близо до спечелването на първата си Купа на африканските народи, откакто отстрани Екваториална Гвинея след триумф с 3:1 от четвъртфиналите в турнирната конкуренция.

Садио Мане направи изненадващо завръщане в състава за „ лъвовете на Теранга “ след тежък конфликт в главата против Кабо Верде, а звездата на Ливърпул даде брилянтен пас в 21-ата минута за някогашния нападател на Бристол Сити – Фамара Диедиу, който прониза Хесус Овоно.

Веднага след паузата Екваториална Гвинея получи дузпа, когато Ибан Еду прати топката в ръката на Калиду Кулубали, само че след намесата на ВАР реферът Виктор Гомес анулира решението си. Секунди по-късно обаче Пабло Гане комбинира с Яник Буйла, с цел да може той да осъществя първия си гол с националната фланелка.

Алиу Сисе пусна в игра Сар, Диенг и Куяйте, а точно Шейку Куяте порази вратата на противника след груба неправилност в отбранителната линия на Екваториална Гвинея за 2:1, а 11 минути преди края на постоянното време Исмаила Сар оформи крайното 3:1 в камерунската столица Яунде.

В полуфиналния си мач сенегалците ще спорят с Буркина Фасо за място на финала.