Седмица след драматичния успех над Верона, отборът на Ювентус продължава

...

Ювентус удържа натиска на Фиорентина и си тръгна от Артемио Франки като победител

Седмица след трагичния триумф над Верона, тимът на Ювентус продължава с победоносното си показване в Калчото. Тази вечер " Старата госпожа " победи при едно от най-сложните си гостувания за целия сезон, побеждавайки Фиорентина с 1:0. До последно дербито на " Артемио Франки " беше под въпрос поради комплицираната метеорологична конюнктура в област Тоскана.

Единственото попадение в срещата означи Фабио Мирети още в 10-ата минута. Тогава младият халф изненадващо влезе в ролята на голмайстор, засичайки чудесно подаване от фланга на Филип Костич.

Най-общо казано, Юве би трябвало да благодари на шанса, че си потегля с трите точки от Флоренция. Домакините пропиляха куп отлични благоприятни условия, като натискът на " Ла Виола " беше най-отчетлив в заветни четвърт час, когато пред Шчесни голови положения не съумяха да осъществят Мандрагора, Бонавентура, Фабио Паризи и Куаме.

С успеха си Ювентус се приближи на единствено две точки от водача Интер. Фиорентина се смъкна до осмата позиция със 17 пункта.
 Рома - Лече 2:1 в мач от Серия