Седмица а отворените врати за превенция а белодробни болести организира Тубдиспансера във Враца
Седмица на отворените порти ще организира от 15 до 19 юни Специализираната болница за интензивно лекуване на пневмо-фтизиатрични болести във Враца.
Кампанията е ориентирана към предварителната защита и ранното разкриване на туберкулозата.
По време на самодейността жителите ще имат опция да преминат безвъзмезден скрининг на риска от туберкулоза посредством анкетно изследване.
Специалисти от лечебното заведение ще дават съвещания, а при подозрения за болестта ще бъдат осъществявани прегледи и спомагателни проучвания.
Кампанията е част от напъните за ограничение на разпространяването на туберкулозата и за повишение на публичната осведоменост по отношение на признаците, профилактиката и нуждата от навременна диагностика.
От болничното заведение приканват жителите да се възползват от опцията за безвъзмездна профилактика и консултация със експерти.
Кампанията е ориентирана към предварителната защита и ранното разкриване на туберкулозата.
По време на самодейността жителите ще имат опция да преминат безвъзмезден скрининг на риска от туберкулоза посредством анкетно изследване.
Специалисти от лечебното заведение ще дават съвещания, а при подозрения за болестта ще бъдат осъществявани прегледи и спомагателни проучвания.
Кампанията е част от напъните за ограничение на разпространяването на туберкулозата и за повишение на публичната осведоменост по отношение на признаците, профилактиката и нуждата от навременна диагностика.
От болничното заведение приканват жителите да се възползват от опцията за безвъзмездна профилактика и консултация със експерти.
Източник: darik.bg
КОМЕНТАРИ




