Седем недоносени бебета бяха натровени със спирт в болница в

...
Седем недоносени бебета бяха натровени със спирт в болница в
Коментари Харесай

Медицинска сестра в Кипър сложила спирт вместо вода в млякото на новородени

Седем недоносени бебета бяха натровени със алкохол в болница в Северен Кипър. Според първичната информация повода за едновременното утежняване на положението на  кърмачетата е, че здравна сестра инцидентно е приготвила млякото им за хранене с чист алкохол вместо с вода.

Инцидент е станал в интензивното поделение за лекуване на новородени в незабавна болница в Никозия. Първоначално е оповестено, че вследствие на това, момиченце на 20 дни, което е било в кувьоз, е умряло. По-късно обаче е конкретизирано, че гибелта на детето не се дължи на " приспособено мляко с алкохол ". Повече информация се чака след аутопсията.

Здравословното положение на другите шест бебета се усъвършенства. По случая са арестувани петима души. Води се полицейско следствие.
Източник: dnesplus.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР