На 12 май 2026 г. седем души бяха хоспитализирани след тежко пътнотранспортно произшествие, случило се на автомагистрала "Хемус". Трима от пострадалите са настанени в отделения за реанимация, като състоянието им остава сериозно. Инцидентът предизвика незабавна реакция от страна на спешните служби и доведе до временно затруднение на трафика в района. ## Състояние на пострадалите
Към момента, седем от участниците в катастрофата продължават да получават медицински грижи в различни лечебни заведения. Най-тежко е състоянието на трима от тях, които са приети в интензивни отделения. Според информация от медицински източници, тези пациенти са настанени в болница "Света Анна" в София, където лекарите полагат усилия за стабилизирането им. Те са с множество травми, включително черепно-мозъчни наранявания, фрактури и вътрешни увреждания, които налагат постоянно наблюдение и специализирано лечение. Останалите четирима пострадали са разпределени в други столични болници, като състоянието им е стабилно, но изисква продължително възстановяване. Медицинските екипи работят денонощно, за да осигурят най-добрите грижи за всички ранени. ## Разследване на инцидента
Причините за тежкото пътнотранспортно произшествие на АМ "Хемус" все още се изясняват от компетентните органи. На мястото на инцидента веднага са пристигнали екипи на полицията и следователи, които са извършили оглед и са събрали доказателства. Започнато е досъдебно производство под надзора на прокуратурата. Експерти ще анализират всички фактори, довели до сблъсъка, включително скоростта на движение, пътните условия, техническата изправност на участвалите превозни средства и евентуални човешки грешки. Целта на разследването е да се установи пълната картина на случилото се и да се потърси отговорност съгласно закона. Очаква се резултатите от експертизите да бъдат готови в следващите седмици, което ще даде повече яснота относно обстоятелствата около катастрофата. ## Пътна обстановка и превенция
Инцидентът на автомагистрала "Хемус" временно затрудни движението в района, като се наложиха частични ограничения и пренасочване на трафика. От Агенция "Пътна инфраструктура" призовават водачите да шофират с повишено внимание, особено при движение по магистрали и високоскоростни пътища. Подчертава се важността от спазване на ограниченията на скоростта, поддържане на безопасна дистанция и избягване на разсейващи фактори по време на шофиране. Редовната проверка на техническата изправност на автомобилите също е от ключово значение за предотвратяване на подобни инциденти. Пътните полицаи ще продължат да осъществяват засилен контрол по основните пътни артерии в страната, за да гарантират безопасността на всички участници в движението.
Източник: novini247.com
КОМЕНТАРИ




