Себахтин Халил и Билгин Йълмаз обявиха, че напускат групата на

...
Себахтин Халил и Билгин Йълмаз обявиха, че напускат групата на
Коментари Харесай

ДПС в Стамболово се разпада: Двама общински съветници напуснаха партията на Пеевски


Себахтин Халил и Билгин Йълмаз оповестиха, че напущат групата на Движение за права и свободи в Общинския съвет и ще продължат като самостоятелни съветници

Политическо напрежение раздруса община Стамболово, откакто двама от общинските съветници, определени с листата на Движение за права и свободи, публично оповестиха, че напущат партията и групата в Общинския съвет. Себахтин Шакир Халил и Билгин Мустафа Йълмаз разгласиха декларация, в която остро подлагат на критика управлението на партията и декларират, че повече не желаят да бъдат свързвани с Делян Пеевски и наложения от него модел на ръководство.

В своята позиция двамата съветници показват, че след разделянето в Движение за права и свободи е станало явно, че партията е изгубила своята първична идея, полезности и социална роля.

„ Повече не можем и не желаем да бъдем свързвани с Делян Пеевски и наложения от него модел на ръководство, учреден на зависимости, боязън, задкулисие и централизация на персонална власт “, декларират Халил и Йълмаз.

Според тях Движение за права и свободи към този момент не съставлява ползите на своите гласоподаватели и е превърнато в инструмент за обслужване на персонални политически и стопански ползи. В декларацията се насочат тежки обвинявания към актуалното управление на партията, като се твърди, че публичните правила са били сменени от персонална преданост и зависимости.

Двамата общински съветници показват още, че дълго време са вярвали във опцията за вътрешна смяна в партията, само че към днешна дата са уверени, че такава не е допустима.

„ Днес към този момент е ясно, че тази вяра е била безрезултатна. Това, което виждаме, не е политическа партия, а конструкция, в която правилата са сменени с персонална преданост, а публичният интерес – с частни зависимости “, се споделя още в документа.

Халил и Йълмаз декларират, че отсега нататък ще работят като самостоятелни общински съветници и ще пазят само ползите на жителите на община Стамболово.

„ Нашата преданост е към хората, които са ни избрали, а не към политически фигури и локални властимащи, които употребяват доверието на жителите за лично политическо оцеляване и облагодетелстване “, акцентират те.

Решението на двамата съветници съставлява сериозен удар върху позициите на Движение за права и свободи в община Стамболово и може да докара до промени в политическия баланс в локалния парламент. Засега няма публична реакция от управлението на партията по отношение на оповестеното овакантяване.

Случаят идва на фона на продължаващите вътрешнопартийни разтърсвания в Движение за права и свободи и възходящото напрежение сред другите крила в придвижването, което към този момент намира отражение и в локалната власт в разнообразни елементи на страната.
Източник: novinata.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР