След като хеликоптер се разби край Киев: Водещата версия е инцидент
се разруши край Киев и лиши живота на 14 души, измежду които министъра и заместник-министъра на вътрешните работи и деца. Засега водещата версия е случай.
Машината катастрофира в източното предградие Бровьри с деветима на борда – трима души екипаж и шестима чиновници на вътрешното ведомство. Сред тях е министър Денис Монастирски – измежду най-приближените на президента. Мястото е до детска градина, а в ранния утринен час доста родители оставят децата си.
„ Чухме детонацията, хукнахме на открито. Дъщеря ми изтича да прибере внучката, която беше в градината. Взехме я, само че всичко беше в пламъци “, сподели Тетяна Шебика, баба на детето.
В болница са 25 души, от тях 11 деца. Президентът дефинира случилото се като „ покруса “, а починалите като „ същински патриоти “. Жители на квартала описват, че сутринта е била мъглива, а поради спиране на тока нищо не е светело. Според очевидец преди да падне, хеликоптерът се е опитал да избегне високите блокове, различен пък загатва мълния.
Източник: btvnovinite.bg
КОМЕНТАРИ




