Димитър Ганев: Янев се позиционира между проатлантическия консенсус и Възраждане
" се пробва да се нарежда в едно поле, което е сред проатлантическия консенсус на Политическа партия, ГЕРБ, Движение за права и свободи и Българска социалистическа партия и от другата страна - " ". Това сподели пред БНР политологът Димитър Ганев от експериментален център " Тренд ".
Той посочи, че политически план на Янев би бил електорална опасност за Костадин Костадинов и партията му: " Те и двамата си дават сметка, че това поле остава без задоволително политическо посланичество. Те се пробват да се качат на една електорална русофилска война ".
" Процесите в интернационален проект без подозрение дават отражение върху политическия живот в страната. Оставката на военния министър е директно разследване от съветската инвазия в Украйна. След началото на войната в България се очерта нова разграничителна линия в политическия живот, като огромната част от партиите заеха ясна позиция, а от другата страна остана единствено " ", разяснява той.
По думите му заявката на за основаване на нов политически план е отговор навръх това нова разделяне в страната: " От едната страна са твърдо проатлантически позиции, а от другата - и Янев, и Костадинов бягат от прокремълски и проруски позиции, а са с по-нюансирани, по-консервативни позиции ".
Според политолога " " се възприема от хората като някаква форма на продължение на патриотичния бранш.
" Нито една от парламентарно показаните партии не желае предварителни избори, може би единствено " ", акцентира Димитър Ганев.
Източник: novini.bg
КОМЕНТАРИ