се изкачи на девето място в класирането на , след

...

Осасуна нанесе трета поредна загуба на Райо Валекано

се изкачи на девето място в класирането на, откакто победи с 3:0 в мач от 24-ия кръг. Тимът от Памплона е с 32 точки, а днешният му противник е с една пасив, един мач по-малко и две позиции обратно.

Гостите от поведоха още в осмата минута, когато Чими Авила подаде на Хон Монкайола и той стреля в долния десен ъгъл за 1:0. " Червените " стигнаха до втори гол пет минути преди почивката посредством, който вкара в сглобката с превъзходен шут от далечно разстояние, а в добавеното време на мача Кике Гарсия се възползва от асистенция на Хавиер Мартинес за крайното 3:0.

Това е трета поредна загуба на в, като тимът няма победа в пет следващи мача. пък завоюва в три от последните пет кръга, а преди този момент беше без победа в 10 следващи мача за шампионата.