се изкачи до първото място в Серия А, след като

...

Интер запокити Каляри, за да се възвиши в Серия А

се изкачи до първото място в Серия А, откакто остана непобеден вкъщи в шампионата в последните 25 мача, надделявайки над Каляри с 4:0 на „ Джузепе Меаца”.
Домакините демонстрираха изключителна игра през първата част, а вратарят на гостите Алесио Краньо имаше задоволително доста работа, която обезврежда, само че не спря четирите попадения на миланския отбор.
Лаутаро Мартинес приключи офанзива на домакините в 29-ата минута, а в 44-ата аржентинецът пропусна дузпа.
През втората част паднаха другите три гола за хората на Симоне Инздаги, откакто настоящият италиански първенец удвои актива си в 50-ата посредством Алексис Санчес. Хакан Чалханоглу удвои в 66-ата, до момента в който Лаутаро се оправдава за пропуща си от дузпата и вкара четвъртия гол в срещата след 68 минути игра.
След това оборотите в Милано спаднаха сензитивно, откакто беше явен крайният победител, а Интер към този момент е еднолично на върха и е с 40 точки, една пред втория Милан (39). Каляри остава в „ рисковата зона”, като отборът от Сардиния е с 10 точки на 19-ото място.
Източник: sportlive.bg