СДС няма да напуска коалицията с ГЕРБ, категорично отговориха на

...
СДС няма да напуска коалицията с ГЕРБ, категорично отговориха на
Коментари Харесай

СДС няма да напуска коалицията с ГЕРБ след изборите 2 в 1

Съюз на демократичните сили няма да напуща обединението с ГЕРБ, изрично дадоха отговор на питане на от " Раковски " 134. Поводът за питането бяха изявления в някои медии, че след изборите 2 в 1 Съюз на демократичните сили напуща обединението с ГЕРБ. Думите на ръководителя на партията пред NOVA NEWS са:

" Договорките ни за коалиция с ГЕРБ започнаха на конгреса на ЕНП в Хелзинки преди 2-3 години. Ще създадем един цялостен цикъл от избори, само че той завършва с президентския избор. Идеологически нямаме разлики с ГЕРБ ". Коалицията ГЕРБ-СДС застава зад кандидатурата на проф. в борбата за " Дондуков " 2, тъй като " желае да сплотява ".

Той добави, че целите на неговата партия съответстват с част от тези на " Продължаваме промяната ". Сред общите цели са правосъдната промяна и прекъсването на течове на средства.

" В новия парламент обаче ще се обърнем първо към " Демократична България ", безапелационен бе Христов.
 Румен Христов: Не са водени диалози Борисов да е претендент за президент Румен Христов: Не са водени диалози Борисов да е претендент за президент
„ Не сме водили диалози в посока Борисов – претендент за президент. Има имена, които се спрягат, не е правилно да бъдат спом...

Председателят на Съюз на демократичните сили разяснява изявлението на от „ Продължаваме промяната “ (ПП) в ефира на Нова телевизия, който по-рано заяви, че е подготвен да поеме отговорността да стане министър председател.

„ Той работи малко като по оная остаряла максима, че всеки редови войник носи в мешката си генералския скиптър, само че преди да кандидатства за този пост, той би трябвало да има най-малко 121 народни представители, което доста мъчно може да стане. Петков приказва и за нови парламентарни избори през март месец 2022 година и че можел да изчака. И ще вършим избори, до момента в който някой си реализира мандата? Да, само че дали обществото и бизнесът могат да чакат “, съобщи Христов.

" Виждаме огромно предпочитание у Радев да държи цялата власт и от към година към този момент го прави ", разяснява още водачът на Съюз на демократичните сили.

 
Източник: actualno.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР