Сделката за Лукойл-Нефтохим е изключително важна за българския пазар, тъй

...
Сделката за Лукойл-Нефтохим е изключително важна за българския пазар, тъй
Коментари Харесай

Експерт разкрива защо сделката за Лукойл-Нефтохим е изключително важна за България

Сделката за Лукойл-Нефтохим е извънредно значима за българския пазар , защото притежателят на рафинерията въздейства директно на цените у нас . Към новият притежател има упования да размени съветското въздействие , под което бе рафинерията. Но това наподобява мъчно постижимо , поради географската локация, защото европейските и американските петролни компании нямат интерес от покупка на рафинерия у нас, а всички районни играчи, за които тя е комфортно оборудване, са свързани с Кремъл, това разяснява, ръководещ помощник на Инвестиционно консултантска компания „ Маконис “, в ефира на „ Bloomberg Bulgaria “.

Златната акция , с която страната разполага, може да се употребява за надзор на оперативната активност в рафинерията, само че не може да пречи на продажбата. Това обаче не значи, че България няма опция да се намеси и в придобиването, посредством институции като Комисия за защита на конкуренцията , която е в компетенцията си да забрани договорка, която би била риск за националната сигурност и пазар.

В България бизнесът не реагира на политическата рецесия в страната. Изглежда позитивните вести към растежа на стопанската система, приемането пълноправно в Шенген и дейностите в страната са това, което поддържа стопанската система. Събеседникът счита, че доста скоро ще се видят резултатите от неналичието на държавно управление, изключително откакто изчезне вътрешният мотор на стопанската система , а точно вътрешното ползване.

Очакванията са, че инфлацията ще стартира да пораства, а обезщетителните механизми ще понижават, до момента в който приемането ни в еврозоната е с неразбираем период . Институциите в страната не са повлияни от честите избори, като ръководителите им не се сменят , а държавната администрация и бранша за сигурност получават най-големия дял от бюджета .

В последните 15 години се следи наклонността на блоковото опълчване изключително измежду покупко-продажбите за обединение и придобиване. Националната сигурност става водеща за регулаторите на страните, от които зависи да управляват покупко-продажбите. Това се вижда в Съединени американски щати, където Обама, Тръмп и Джо Байдън не разрешиха покупко-продажби с подобен претекст.

„ Светът върви към блоково опълчване и има анализатори, които считат, че сме във Втора Студена война. Забраната за тези покупко-продажби е индикация, че това е новата действителност. “

В България наподобява жителите и бизнеса наблюдават единствено частните си ползи и не пазят ползите на цялата стопанска система.

Световната наклонност в M&A покупко-продажбите е водена от по този начин наречения friend shoring , измествайки доставчиците в „ другарски “ страни. Компаниите и страните избират сигурността на доставките пред цената им.

Европа обаче не е добре позиционирана в този развой, защото Старият континент е прекомерно подвластен от Съединени американски щати в бранша на осведомителните технологии и се бори с евтините електрически автомобили от Китай. Също по този начин поради войната в Украйна, Европейски Съюз ще би трябвало да отделя по-голям дял от Брутният вътрешен продукт на страните за защита. Предстоят фундаментални промени в архитектурата на европейската стопанска система и сигурност.

Боян Рашев: С какъв ум се приказва за закриването на „ Мини Марица-изток “?

Източник: iskra.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР