Сборният класически отбор на ЦСКА от 90-те години до днес,

...

ЦСКА спечели WINBET е-футбол лига 2020 след убедителен успех над Левски

Сборният типичен тим на ЦСКА от 90-те години до през днешния ден, ръководен от Пламен Димитров, завоюва безапелационно WINBET е-футбол лига, електронното състезание по футбол на България за 2020 година.

Във финала, който се състоя в два мача, алените победиха безапелационно състава на от 90-те години до през днешния ден, който беше под контрола на Цветомир Петров. Финалните дуели бяха изиграни онлайн в студиото на Sportal TV нощес от 21:00 часа.

Вечното дерби беше най-логичният и най-справедливият свършек на шампионата, имайки поради, че то опълчи двата отбора, които приключиха на върха в крайното класиране във финалната групова фаза с 14-те най-силни участници в WINBET е-футбол лига.

Първият заключителен мач започва с ранен гол за ЦСКА, маркиран от Стоичков в 5-ата минута. Въпреки че Левски имаше превъзходство във владението на топката и броя удари към вратата на противника, Пламен Димитров показва изключителна успеваемост и до края на първото полувреме осъществя още 2 попадения посредством Бербатов (24 мин.) и Пенев (45+1 мин.). До края на мача Цветомир Петров съумя да върне единствено един гол посредством Родригес (75 мин.).

Вторият заключителен мач беше надалеч по-резултатен и беше извоюван от ЦСКА с внушителния резултат 7:3. Червените убиха вярата на противника си да направи поврат и да завоюва купата в WINBET е-футбол лига 2020, повеждайки с 5:0 с попадения на Бербатов (11, 42, 56 мин.) и Стоичков (26, 33 мин.). Левски върна 2 попадения посредством Дембеле (60 мин.) и Еромоигбе (79 мин.), само че Бербатов се разписа още един път във вратата на противника в 83-ата минута. До края на мача противниците си вкараха по още един гол посредством Иванов (85 мин.) и Пенев (90+4 мин.).

Трофеите в WINBET е-футбол лига 2020 бяха връчени на призьорите Пламен Димитров и Цветомир Петров от доктор Виктор Кирков, изпълнителен шеф на „ Спортс Мениджмънт България “, компанията която провежда електронното състезание по футбол на България.

Турнирът беше предаван извънредно от Sportal TV по 2 мача всеки ден от 15 октомври до 30 декември.