Сблъсъкът с домакина на първия тур с наше участие в

...

България с 12 победи над Китай от 13 мача

Сблъсъкът с домакина на първия тур с наше присъединяване в Лигата на нациите – Китай, през днешния ден ще бъде и под №14 в историческата информация сред двете страни. Българският внушителен отбор води с безапелационното 12:1 победи в публични мачове.

It's been a long time since Bulgaria has lost to China...read our men's #VNL preview to see how long it's been! https://t.co/UhKoGiGZEi #BePartOfTheGame #volleyball pic.twitter.com/7IMbaTakDn
— Volleyball World (@FIVBVolleyball) May 25, 2018
Единствената ни загуба в тези 13 срещи датира отпреди 56 години. На международното състезание през 1962-а в Съюз на съветските социалистически републики нашите отстъпват с 2:3 гейма, само че все пак приключват пред азиатците в крайното нареждане. Тогава тази загуби ни коства бронзовите оценки. Лъвовете се подреждат четвърти, а Китай остава на деветото място.
 err2 @@@
В предходните 9 срещи противникът ни е взел общо 2 гейма, а за последно двата тима се изправиха един против различен на международното в Полша през 2014-а. Вече водени от Гибона нашите съкрушиха Китай с 3:0. Той има и като състезател 6 победи над азиатците в Световната лига.