Създадена от природата лагуна от бял пясък и чакъл, сгушена

...
Създадена от природата лагуна от бял пясък и чакъл, сгушена
Коментари Харесай

Бял пясък и невероятна красота. Кое е това място? СНИМКИ

Създадена от природата лагуна от бял пясък и трошляк, сгушена под скалните стени на нос, основава красиво място за плуване. Laghetti (малките езера) на Маринело в Италия е естествен резерват, където красивата природа е все по този начин непокътната.



Над Лагети е светилището на Мадона Нера от Тиндари, черква, която е известно място за поклонение, предлагаща прелестни гледки.



Паркът Лагети ди Маринело е поредност от езера, които непрекъснато трансформират формата си с преобладаващите ветрове и приливи. Създаден е през 1860 година в композиция от тектонски, метеорологични и морски условия, макар че локалната легенда е по-цветна. Говори се, че една жена се покланяла на Мадоната в светилището от горната страна и синът й се изгубил във водата. Мадоната й помогнала, като разделя водите и довежда момчето на безвредно място, а водата остава отделена с линиите пясъчна земя и до през днешния ден.



Носът Тиндари се счита за един от най-красивите в Сицилия и си заслужава да бъде посетен.



До плажа Лагети ди Маринело може да се стигне с лодка или пешком. Входът на парка е покрай къмпинг Маринело.



Превод: GlasNews.bg
Източник: glasnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР