Съвсем малко не достигна на да си тръгне с трите

...

Ян Зомер спечели точка за Гладбах при канонада на Майнц 05

Съвсем малко не доближи на да си тръгне с трите точки от гостуването в на, като последният дуел от 28-ия кръг на Бундеслигата приключи 1:1. Няколко изключителни спасявания на вратаря и две греди донесоха точката за домакините.

“Жребците ” преобладаваха преди почивката и поведоха след гол на Брийл Емболо в 33-ата минута, само че по-късно нещата се трансформираха напълно. Съставът от Майнц наложи тотално предимство и единствено в границите на втората част насочи 19 удара, от които 8 бяха в очертанията на вратата. В последна сметка единствено един от тях докара до попадение - на Карим Онисиво в 73-ата минута.

Леандро Барейро в 48-ата и заменилият го Жае-Сун Лий в последната видяха изстрелите им да се отбиват в гредите на вратата на Борусия.