Съветникът на Путин по военноморските въпроси определи езерото на НАТО“

...
Съветникът на Путин по военноморските въпроси определи езерото на НАТО“
Коментари Харесай

Съветник Путин определи „езерото на НАТО“ като основен приоритет

Съветникът на Путин по военноморските въпроси дефинира „ езерото на НАТО “ като най-важната задача на страната в региона на военното дело и сигурността.

Николай Патрушев, съветският политик и член на най-близкото обграждане на президента Владимир Путин, описа пред изданието „ Комерсант “ за проекта на Русия да увеличи ролята си в Балтийско море.

НАТО непрестанно усилва контрола си върху Балтийско море, което в този момент постоянно се назовава " езерото на НАТО " . Морето, ситуирано в Северна Европа, е съвсем напълно затворено и е от решаващо значение за търговията, военната тактика и енергийната инфраструктура, като солеността му е по-ниска с помощта на притока на сладка вода от реките.

Putin's Navy Advisor Names 'NATO Lake' As Top Priority
— Saber (@SaBeRRaNgEr)
Граничи с страните Дания, Естония, Финландия, Германия, Латвия, Литва, Полша, Русия и Швеция. Единственият член на НАТО, който не граничи с Балтийско море, в този момент е Русия, откакто Финландия и Швеция се причислят през 2023 година

Newsweek потърси НАТО и Кремъл за коментар.

Патрушев е бил секретар на Съвета за сигурност на Русия сред 2008 и 2024 година Той изиграва основна роля в анексирането на Крим през 2014 година и нахлуването в Украйна през 2022 година

Пред съветския вестник „ Комерсант “ в понеделник Патрушев съобщи: „ Американците и техните европейски съдружници са поели курс към милитаризация на Балтийско море “

Той съобщи, че това е „ обичайната тактика “ за Запада и че „ нашите балтийски моряци постоянно са разбивали проектите на агресорите “.

Патрушев сподели: „ Осигуряването на сигурността в Балтийско море е най-важната военно-политическа задача. Откакто Швеция и Финландия се причислиха към НАТО, а също и на фона на подкопаването на „ Северните потоци “, Русия подхваща спомагателни ограничения за отбрана на своята териториална целокупност и стопански суверенитет. “

„ Трябва да повишим ролята си в Световния океан. Да увеличим личните си благоприятни условия, като в същото време засилим съдействието с другарски страни “, сподели той. 

Патрушев също по този начин съобщи, че страните от БРИКС (Бразилия, Русия, Индия, Китай и Южна Африка) имат „ голям капацитет в морския бранш “.

Той съобщи, че географското състояние на страните от БРИКС значи, че те би трябвало да работят взаимно в международния океан, с цел да поддържат стабилността и сигурността на морските връзки, като съсредоточат напъните си в корабостроенето, развиването на инфраструктурата на пристанищата, образованието на личния състав и въвеждането на нови технологии.

„ Езерото на НАТО “ ускори напрежението сред Русия и алианса.

След пълномащабното навлизане на Русия в Украйна през февруари 2022 година Финландия и Швеция се причислиха към НАТО. В резултат на това Балтийско море в този момент е заобиколено от членове на НАТО.

Балтийският флот на Русия е със седалище в ексклава Калининград. Разположен сред членките на НАТО Полша и Литва, той ще бъде фронтова линия при възможен спор сред Москва и алианса.

Патрушев също по този начин упрекна Съединени американски щати и Англия, че имат желание да саботират подводни интернет кабели и че възнамеряват да дестабилизират морската търговия с сила.

Той съобщи също по този начин пред „ Комерсант “, че Съединени американски щати и Англия стоят зад офанзивите против газопроводите „ Северен поток 1 “ и „ Северен поток 2 “ през септември 2022 година, които към момента са обгърнати в тайнственост - и възнамеряват други.

Той съобщи, че „ американските и английските специфични служби “ биха имали нужното съоръжение и личен състав за провеждането на такава интервенция, като средство „ за поощряване на икономическите им ползи “.

Не пропускайте най-важните вести - последвайте ни в 
Източник: vesti.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР