Съветът на Европейския съюз разкри в петък в изявление, че

...
Съветът на Европейския съюз разкри в петък в изявление, че
Коментари Харесай

Съветът на ЕС одобри закупуване на боеприпаси за Украйна на стойност 1 млрд. евро

Съветът на Европейския съюз разкри в петък в изказване, че е " приел мярка за помощ на стойност 1 милиард евро в границите на Европейския механизъм за подкрепяне на мира (EPF) ", която има за цел в допълнение подсилване на качествата и устойчивостта на Украйна .

" Мярката за подкрепяне ще финансира даването на украинските въоръжени сили на артилерийски снаряди с диаметър 155 мм  и, в случай че бъдат поискани, ракети, които ще бъдат взаимно доставени от държавите-членки на Европейски Съюз от европейската отбранителна промишленост ", обясниха от Съвета.

Върховният представител на Европейския съюз по външните работи Жозеп Борел разяснява, че днешното решение е " още една значима стъпка за доставка на повече муниции " на Киев , като добави, че общата военна поддръжка на Европейски Съюз за страната в този момент възлиза на 5,6 милиарда евро .
 Урсула фон дер Лайен: Европейски Съюз се споразумя за обща покупка на муниции за Киев за 1 милиарда евро
Урсула фон дер Лайен: Европейски Съюз се споразумя за обща покупка на муниции за Киев за 1 милиарда евро

Пробив в поддръжката против съветската агресия
Източник: news.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР