Съветът на директорите на германския автомобилен производител Daimler е решил

...
Съветът на директорите на германския автомобилен производител Daimler е решил
Коментари Харесай

Дизелгейт настигна Daimler. Изтегля 3 млн. автомобила в Европа

Съветът на шефовете на немския авто производител Daimler е решил да разшири акцията по изтеглянето на дизеловите коли от модела Mercedes-Benz.

Акциятаще се отрази на 3 милиона коли.

 „ Дизелгейт” 1 и „ Дизелгейт” 2 разследвани от Германия и Европейска комисия
„ Дизелгейт ” 1 и „ Дизелгейт ” 2 разследвани от Германия и Европейска комисия

" Фолксваген " и " Фиат "

" Дебатът за дизелови мотори генерира неустановеност, изключително за нашите клиенти, ние взехме решение да се вземат спомагателни ограничения, с цел да вдъхнем убеденост на притежателите на коли с дизелови мотори. " сподели ръководителят на управителния съвет на Daimler AG Дитер Цетше.

Кампанията ще засегне всички дизелови мотори със документ " Евро-5 " и " Евро-6 ".

 Медиите разкрили Дизелгейт
Медиите разкрили Дизелгейт

Това е станало на 19 септември 2015 г

Кампанията, ориентирана към понижаване на наличието на азотни окиси в отработените газове на колите с дизелов мотор, ще се организира в тясно съдействие с германскитерегулатори. За тези цели, Daimler има намерение да задели почти €220 млн.

От немския авто колос също дават обещание да се борят за чистотата на въздуха в градските региони посредством последователно електрификацията на гамата. Докато в това време, автомобилният производител не губи религия в електроцентралите на тежките горива, като показва, че те " ще продължи да играе значима роля предвид на тяхната по-висока успеваемост спрямо бензинови мотори. "


" Фолксваген " желае да завърши Дизелгейт

Така създадени са към 11 милиона дизелови автомобила

На 12 юли вестник Süddeutsche Zeitung заяви, че Daimler в продължение на 8 години -от 2008 година до 2016 година - продавал в Европа и Съединени американски щати коли с неприемливо високи равнища на нездравословни субстанции в атмосферата. Пропускът се отнася за 1 млн. коли.

Службите в Германия към този момент са обискирали офиси на Bosch и Daimler.
Източник: news.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР