Саутхямптън за първи път от 1988 година излезе начело в

...

Саутхямптън оглави класирането във Висшата лига

Саутхямптън за първи път от 1988 година излезе отпред в британския футболен шампионат. Това стана след домакинска победа на отбора от южния бряг против Нюкясъл с 2:0.

" Светците " имаха голямо предимство през целия дуел. Те поведоха още в осмата минута след хубаво воле на Че Адамс. Гостите изгубиха топката при неприятно изнасяне на Алмирон. Тио Уолкът подаде на Адамс, който приключи брилянтно за 1:0.

Саутхямптън имаше доста обстановки за гол, само че второто попадение пристигна едвам в 82-ата минута. Гостите изгубиха топката след тъч в своята половина. Тя стигна до Стюърт Армстронг, който след отлична обработка стреля по земя за 2:0.

Голмайсторът Дани Ингс отсъстваше поради травма в коляното, само че това не се ооказа съдбовно за " светците ".

Нюкясъл игра в обичайния си жанр, целящ да не допусне гол. Второто попадение отстрани опцията шансът да покрие гостите в края, както това се случи в мача с Тотнъм.

Така Саутхямптън е преди всичко с 16 точки и голова разлика 16:12. Ливърпул е със същия точков актив, само че с два гола по-слаба голова разлика. Лестър има 15 точки, а Тотнъм е с 14 точки.

Само преди година, почти по същото време, Саутхямптън загуби вкъщи от Лестър с 0:9.

Нюкясъл остана на 11-о място с 11 точки.
 Брайтън и Бърнли откриха осмия кръг в Англия с постно 0:0