Саутхемтпън се класира за 1/16-финалите за ФА Къп след драматична

...

Десет от Саутхемптън се добраха до драматична победа след продължения над Суонзи

Саутхемтпън се класира за 1/16-финалите за ФА Къп след трагична победа с 3:2 като посетител над Суонзи след продължения. В постоянното време срещата приключи 1:1.

Още в 8-ата минута Редмънд изведе гостите напред, а след половин час игра Валери беше изпъден. Суонзи стигна до изравнителен гол в 77-ата минута посредством Пиро. В 95-ата минута Беднарек си вкара автогол, а секунди по-късно Елиюнуси изравни. Победното попадение за „ светците” вкара Лонг в 102-ата минута.

Гостите поведоха в 8-ата минута. Тогава Нейтън Тела се възползва от неточност в отбраната на Суонзи и изведе Нейтън Редмънд самичък против вратаря, а той не сбърка за 0:1.

След половин час игра „ светците” останаха с човек по-малко. Валери не реши добре подаване към Обафеми и го фаулира. Нападателят оставаше самичък против Форстър, а реферът сподели втори жълт картон за французина.

Суонзи изравни в 77-ата минута. Тогава Ноутън проби отдясно и пусна паралелен пас в наказателното поле. Защитник на гостите не съумя да почисти, а топката попадна в Жоел Пиро, който с бомбен шут вкара за 1:1.

Нови голове в постоянното време не паднаха и се стигна до продължения. В 95-ата минута „ лебедите” поведоха. Обафеми получи отдясно и центрира в наказателното поле, където в опита си да почисти Ян Беднарек прати топката в личната си врата.

Само секунди по-късно Шейн Лонг откри Мохамед Елиюниси в наказателното поле. Норвежецът беше оставен непокрит, овладя и с прекрасен удар матира вратаря за 2:2.

В 102-ата минута Саутхемптън стигна до триумфа. Шейн Лонг получи отлиноч подаване от Уорд-