Саутхемптън постигна победа с 2:1 при гостуването си срещу Лестър

...

Златна резерва донесе скъпоценен обрат за Саутхемптън срещу Лестър

Саутхемптън реализира победа с 2:1 при гостуването си против Лестър в среща от третия кръг във Висшата британска лига.

В 27-ата минута попадение на Секу Мара във вратата на "лисиците " беше анулирано поради засада, а пет минути преди почивката Харви Барнс пропусна да изведе домакините напред в резултата.

Лестър взе преднина в 55-ата минута след точно осъществяване на фаул от Харви Барнс.

Точно 13 минути по-късно Джеймс Джъстин не беше добре насочен и си вкара автогол, изравнявайки резултата.

Развръзката и обратът в дуела пристигнаха шест минути преди приключване на постоянното време, когато Джеймс Уорд-Праус центрира за Че Адамс и той засече топката във вратата на домакините.

Дълбоко в добавените минути на мача шут на Адамс се отби в гредата.

Победата е първа за "светците " през новия шампионат. Саутхемптън се изкачи до 12-то място с 4 точки. Лестър има единствено една извоювана точка за момента и заема 17-та позиция.

В различен дуел от кръга завърналият се в елита състав на Фулъм се наложи трагично с 3:2 вкъщи против локалния си съперник Брентфорд.

"Белите " бързо поведоха с 2:0 след единствено 20 минути игра с попадения на Боби Рийд и Рафиня.

"Пчеличките " върнаха едно попадение посредством Кристиан Норгор минута преди края на първата част. В 71-ата минута Айвън Тоуни изравни, само че натискът на Фулъм даде резултат и в последните секунди нападателят Александър Митрович осъществя за крайното 3:2.

Фулъм има 5 точки на четвърта позиция, до момента в който Брентфорд е с точка по-малко на пето място.

Кристъл Палас победи с 3:1 вкъщи Астън Вила след поврат от 0:1 и две попадения на Уилфред Заха.

Евертън направи тъждество 1:1 с Нотингам Форест пред лична аудитория.

По-късно довечера е дуелът на Арсенал като посетител против Борнемут.