Саутхемптън постигна първа победа у дома в Премиършип от август

...

Гол красавец донесе радост за Саутхемптън

Саутхемптън реализира първа победа вкъщи в Премиършип от август насам, след 1:0 против Уест Бромич.

Софиян Буфал донесе триумфа на своите с приказен гол пет минути преди края на мача.

Гарет Бари имаше първата опция в дуела, още в четвъртата минута, само че ударът му от непосредствена непосредственост се оплете в мрежата от външната страна.

Иначе Саутхемптън бе тимът, който владееше повече топката, само че без да основава рискове.

В 18-та минута Райън Бертран от директен свободен удар нацели гредата. Душан Тадич направи нов пропуск за домакините в 21-та минута, когато прати топката в ръцете на Бен Фостър.

УБА претърпя сериозен удар в 33-та минута, когато Джони Еванс падна неприятно и падна на рамото си, след което незабавно бе сменен.

Дъждът над "Сейнт Мерис " в допълнение усложни представянето на двата тима. Мая Йошида бе с последната опция за полувремето, като първо Фостър отрази удара му, а по-късно акробатичното му осъществяване излезе в навън.

Саутхемптън натисна педалите през второто полувреме, до момента в който УБА не минаваше половината си. Маноло Габиадини с глава пропусна да открие резултата в 51-та минута, а ситуациите за домакините следваха едно след друго.

Неприятностите за УБА продължиха и Гарет Бари също напусна контузен в 55-та минута.

В минутите след 60-та Уест Бромич се разсъни и имаше няколко положения пред Фрейзър Форстър, без обаче някаква чиста обстановка.

Душан Тадич имаше искания и за дузпа в 74-та минута, след конфликт с Фостър, само че реферът не счете за нужно да даде углавен удар.

Финалният четвърт час бе много забавен, и в 86-та минута най-сетне падна гол. Софиян Буфал осъществя фантастично попадение, след страховит рейд, мина през куп бранители и вкара от границата на пеналта за 1:0.

За Буфал това бе и дебютно попадение в 23 мача от Висшата лига.

В заключителните моменти Чарли Остин можеше да подпечата триумфа на Саутхемтпън с още един гол, само че в последна сметка и 1:0 донесе три точки за "светците ".

Саутхемптън заема 14-та позиция в Англия, а УБА е 12-ти.