Саутхемптън направи великолепен обрат от 0:2 до 3:2, побеждавайки Бърнли

...

Саутхемптън направи великолепен обрат от 0:2 до 3:2

Саутхемптън направи превъзходен поврат от 0:2 до 3:2, побеждавайки Бърнли на „ Сейнт Мери “ в мач от 30-ия кръг на Висшата лига. „ Светците “ изоставаха с два гола пасив до 30-ата минута, само че до края на първата част съумяха да изравнят, а през втората част Нейтън Редмънд донесе триумфа на отбора си.

Още в 1-ата минута на гостите домакините имаха отлична опция да открият резултата. Крис Ууд направи прекрасен самостоятелен пробив, след което насочи изстрел в долния ляв ъгъл, само че Фрейзър Форстър направи превъзходно избавяне.
Снимка: БГНЕС  Саутхемптън направи превъзходен поврат от 0:2 до 3:2
Добрите изяви на Бърнли дадоха резултат и в 10-ата минута получиха правото да изпълнят дузпа, откакто Ерик Питерс бе съборен в наказателното поле. Ситуацията бе прегледана с ВАР, след което основният арбитър Андре Маринър уточни бялата точка. Зад топката застана Крис Ууд, който залъга Фрейзър Форстър и прати топката в противоположния ъгъл.

Гостите продължиха с нападателната си игра и в 28-ата минута стигнаха до втори гол. Крис Ууд подаде на Матей Видра на границата на наказателното поле, след което халфът насочи незабавен удар, пращайки топката в долния десен ъгъл.

Саутхемптън реагира бързо и три минути по-късно съумя да понижи резултата. Стюарт Армстронг и Дани Ингс комбинираха чудесно, след което халфът нанесе неспасяем изстрел в десния ъгъл.
„ Светците “ се активизираха до края на първото полувреме и в 42-ата минута равенството беше възобновено. Дани Ингс направи превъзходна солова акция, след което невъзмутимо преодоля Ник Поуп.

Домакините притиснаха противника си през второто полувреме, само че пропуски направиха Стюарт Армстронг, Тио Уолкът и Дани Ингс.

Така се стигна до 66-ата минута, когато Саутхемптън направи цялостен поврат. Нейтън Редмънд откри пространство в наказателното поле и с хубав изстрел от въздуха осъществя превъзходен гол.
В 78-ата минута Крис Ууд имаше отлична опция да изравни, само че изстрелът му бе отразен уверено от Фрейзър Форстър.

Дълбоко в добавеното време Че Адамс остана очи в очи с Ник Поуп, само че изстрелът на нападателя мина около десния непряк дирек и резултатът остана неизменен.

С постигнатия триумф Саутхемптън се изкачи на 13-ата позиция във Висшата лига с актив от 36 точки, до момента в който Бърнли остава 15-ия с 33.
Източник: fakti.bg