Саутхемптън надигра трудно с 2:1 като гост Плимут Аргайл в

...

Саутхемптън оглави Чемпиъншип след победен гол в добавеното време

Саутхемптън надигра мъчно с 2:1 като посетител Плимут Аргайл в дуел от третия кръг на британския Чемпиъншип. И трите попадения паднаха през втората част.

Нейтън Тела откри резултата четири минути след почивката след подаване на Адам Армстронг, само че още 120 секунди по-късно Райън Харди възвърне паритета.

Победното попадение за „ светците “ падна в четвъртата минута от добавеното време и бе дело Че Адамс, който обезпечи триумфа на южняците.

По този метод Саутхемптън записа втори триумф от началото на сезона и краткотрайно оглави класирането със седем точки преди останалите дуели от кръга. Плимут остава седми с 4 пункта. В идващия кръг „ светците “ одобряват Куинс Парк Рейнджърс, до момента в който Плимут гостува на Бирмингам Сити.