Саутхамптън постигна ценна победа с 1:0 над Лестър на Сейнт

...

Саутхаптън се доближи само на точка от спасителната зона след успех над Лестър

Саутхамптън реализира скъпа победа с 1:0 над Лестър на „ Сейнт Мерис “, с която се приближи единствено на точка от избавителната зона. Карлос Алкарас (35`) означи единственото попадение, откакто малко преди този момент Джеймс Уорд-Праус пропусна дузпа. За „ светците “ това бе втора победа в последните три мача, а „ лисиците “ позволиха трето следващо проваляне.

Саутахмптън изигра положително първо полувреме. В 31-вата минута домакините получиха дузпа, откакто центриране на Уолкот срещна ръката на Кастан, която бе в разперено състояние. Робърт Джоунс уточни бялата точка, а Уорд-Праус извърши наказателния удар. Дани Уорд обаче реагира ослепително и избави дузпата. Въпреки пропусната опция „ светците “ взеха задатък четири минути по-късно. Домакините завоюваха топката в своята половина, след което Адамс получи и след това доста добре изведе Алкарас зад защитата. Аржентинецът надбяга бранителя до него и излезе очи в очи с Уорд, стреляйки в ъгъла. Попадението мина инспекцията на ВАР за възможна засада, само че такава нямаше.

Лестър владееше топката малко повече преди почивката, само че „ лисиците “ не съумяха да създадат нищо изключително в нападателен проект и приключиха частта без прецизен удар.

След паузата отборът на Брендън Роджърс заигра по-силно в търсене на смяна на резултата. В 49-ата минута Ихеанчо засече с глава на далечната греда центриране на Прат, само че нигериецът стреля настрана. В 66-ата минута Базуну сгреши, изчиствайки топката на крайници на Ихеаначо, който стреля от границата на наказателното поле, само че на сантиметри над напречната греда.

Лестър продължи да господства до края, само че без да успее да стигне до изравнителен гол. В 95-ата минута домакините имаха и огромен шанс, откакто удар с глава на Соутар срещна напречната греда.

Carlsberg " Домът на Феновете " е новата секция на Sportal.bg за игри. С регистрацията си Вие ще можете да персонализирате Вашето наличие и да участвате в нашите игри за страхотни награди.