Саутхамптън остана без победа на Сейнт Мери от началото на

...

Нюкасъл се добра до трета точка, но остана все так далеч от победата

Саутхамптън остана без победа на " Сейнт Мери " от началото на сезона, а Нюкасъл продължава да няма цялостен триумф в Премиър лийг през тази акция, откакто двата тима направиха 0:0 в конфликта си от десетия кръг.

Марк Хюз бе направил една смяна спрямо нулевото тъждество против Борнемут от предишния кръг. Ориол Ромелу размени в халфовата линия Пиер-Емил Хьойберг. Рафаел Бенитес пък заложи на същите титуляри, които започнаха и против Брайтън. Саломон Рондон обаче бе на скамейката на " свраките ".

Домакините пропуснаха най-хубавата опция преди почивката в 41-вата минута, когато Редмънд освободи Бертранд, чието ниско центриране бе засечено от Лемина на близката греда, само че топката срещна страничния дирек и излезе в навън. В добавеното време на първата част Дубравка също се намеси добре и избави удар с глава от близко на Стивънс.

В 56-ата минута Остин прати топката във вратата на Нюкасъл, само че попадението бе анулирано поради негово нарушаване в офанзива против Дубравка.

В самия завършек на постоянното време удар на Лонг профуча настрана от вратата, а в добавеното време сантиметри не доближиха на Джак Стивънс да засече доста положително центриране на Уорд-Праус от фаул.

Саутхамптън е на 16-о място със седем точки, до момента в който Нюкасъл е предпоследен с три пункта. " Свраките " остават единственият обор в елита, който няма нито една победа от началото на сезона.
СТАТИСТИКА ТУК! КЛАСИРАНЕ ТУК! МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА ТУК! Премиър лийг 10 кръг, събота 27 октомври  Саутхамптън 0:0краен резулат  Нюкасъл