Саутхамптън на практика си осгури оставането в Премиър лийг, след

...

Саутхамптън на практика е извън опасност след безценен успех над Уулвс

Саутхамптън на процедура си осгури оставането в Премиър лийг, откакто победи с 3:1 Уулвърхампън на " Сейнт Мери " и се откъсна на осем точки пред Кардиф Сити. Два гола на Нейтън Редмънд (2', 30') и едно попадение на Шейн Лонг (71') донесоха по този начин чаканото успокоение на " светците ". Уили Бони (28') се разписа за гостите.

Ингс се завърна в стартовия състава на Саутхамптън, а 22-годишният Симс стартира за първи път като титуляр в Премиър лийг през този сезон. Руи Патрисио още веднъж застана на вратата на Уулвс, откакто в полуфинала за Фа Къп пази Джон Ръди.

Двубоят стартира съвършено за " светците ", които още във втората минута поведоха. Симс проби отдясно, след което центрира ниско в наказателното поле. Редмънс изпревари Саис и засече от седем метра - 1:0.

В 28-ата минута Боли посрещна с глава центриране на Моутиньо от ъглов удар - 1:1. Саутхамптън обаче реагира незабавно и единствено две минути по-късно възвърне преднината си. Симс откри Ингс, който изведе Редмънд зад защитата. Последният копна топката над Патрисио, отбелязвайки втория си гол в мача.

В 71-вата минута Шейн Лонг постави точка на разногласието. Йошида опита да засече със задна ножица центриране от корнер, само че ударът му блокиран, след което топката стигна до нападателя на " светците ", който се разписа от близко.

Саутхамптън изпревари Брайтън и към този момент е на 16-о място с актив от 36 точки. Уулвърхамптън е осми с 47 пункта.

СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ТУК! МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА ТУК! Премиър лийг 34 кръг, събота 13 април  Саутхамптън 3:1краен резулат  Уулвърхамптън