Саудитска Арабия хвърли първата, а със сигурност и една от

...

Аржентина се върна към лоши спомени от първия Мондиал през 1930 година

Саудитска Арабия хвърли първата, а сигурно и една от най-големите бомби за цялото международно състезание. " Зелените соколи " победиха с 2:1 един от огромните любимци на Мондиала - Аржентина.

Лионел Меси откри резултата от дузпа в 10-ата минута, а през второто полувреме селекцията на Ерве Ренар стигна до цялостен поврат след два бързи гола на Салех Ал-Шехри (48) и Салем Ал-Досари (53).
 Аржентина понесе първия потрес на Мондиала, саудитците честват след бърз поврат Аржентина понесе първия потрес на Мондиала, саудитците честват след бърз поврат
Този процес на дуела върна неприятни мемоари на южноамериканците, които за пръв път от далечната 1930 година губят мач на международни финали, откакто водят на почивката.
 Меси: Това е доста тежък удар за нас Меси: Това е доста тежък удар за нас
Именно по този метод Аржентина губи финала на първия Мондиал в Уругвай. Тогава резултатът на почивката против домакините е 2:1 за " гаучосите ", само че през втората част " урусите " вкарват 3 безответни попадения и побеждават.