Сасуоло шокира Интер и го победи с 2:0 като гост.

...

Сасуоло нанесе удар по шампионските амбиции на Интер

Сасуоло шокира Интер и го победи с 2:0 като посетител. Срещата беше от 26-ия кръг на Серия А. Джакомо Распадори откри резултата в 8-ата минута, а в 26-ата Джанлука Скамака удвои преднината на своя отбор.

„ Нерадзурите” остават втори във краткотрайното класиране с 54 точки, до момента в който Сасуоло е 11-и с 33 точки.

Гостите започнаха по-добре и още в началните секунди удар на Траоре мина рисково около вратата. В 8-ата минута „ неровердите” излязоха напред в резултата. Берарди лиши топката от Чалханоолу и откри Распадори, който с удар по земя вкара за 0:1.

Интер опита да отговори, само че удари на Чалханоолу, Димарко и Алексис бяха неточни.

В 26-ата минута Сасуоло стигна до втори гол. Тогава Траоре центрира в наказателното поле, където Скамака с глава матира Ханданович за повторно.

В 31-ата минута Консили се намеси отлично след удар с глава на Шкриняр, а по-късно се намеси и след шут на Галярдини. В 38-ата минута гредата избави Интер след удар на Берарди.

В рамките на няколко минути през второто полувреме Консили се намеси чудесно след удари на резервата Джеко. В 79-ата минута Шкриняр мазета от голлинията удар на Распадори.

В добавеното време Джеко с глава прати топката във вратата, само че попадението беше анулирано поради игра с ръка.