Сасуоло се наложи с 1:0 над гостуващия Фиорентина в среща

...

Сасуоло спъна Фиорентина за Лига Европа

Сасуоло се наложи с 1:0 над гостуващия Фиорентина в среща от 34-ия кръг на италианското футболно състезание.

Възпитаниците на Джузепе Якини записаха осми мач без проваляне в калчото, а с втория си следващ триумф събраха 37 точки и се утвърдиха на 13-ото място, като към този момент са на 9 точки над зоната на изпадащите.

Фиорентина остава девети с 51 точки, откакто позволи втора поредна загуба. По този метод "виолетовите " направи неверна стъпка в преследването на шестото място, което дава право на присъединяване в Лига Европа. В момента Фиорентина е на 3 точки зад шестия Милан.

Гостите играха повече от час с човек по-малко, откакто Бриан Дабо получи втори жълт и надлежно червен картон в 30-ата минута, откакто задържа опитващия се да се откъсне Доменико Берарди.

Домакините бързо се възползваха от числения си превес и в 41-ата минута Матео Политано осъществя единствения гол с прекрасен шут от дъгата пред наказателното поле.

Сасуоло продължи да господства и след почивката, само че Политано, Антонио Рагуза и Алесандро Матри пропуснаха да създадат триумфа по-убедителен от преференциални позиции./ БТА