Сасуоло победи Верона с 3:2 в мач от 27-ия кръг

...

Сасуоло се върна на победния път след голово шоу срещу Верона

Сасуоло победи Верона с 3:2 в мач от 27-ия кръг на Серия А. По този метод „ зелено-черните “ прекъснаха отрицателната си серия от три следващи срещи без победа.

Головото шоу започва в 4-ата минута, когато домакините откриха резултата. Мануел Локатели нанесе компактен изстрел от границата на наказателното поле, реализирайки красиво в левия ъгъл.

Гостите дадоха отговор с удар на Антонин Барак, който бе отразен превъзходно от Андреа Консили.

Двата тима продължиха да работят на високи обороти и си размениха по една заплаха.

В 43-ата минута Верона възвърне равенството. Дарко Лазович овладя и стреля красиво в десния ъгъл.

В началото на втората част Сасуоло още веднъж излезе напред в резултата. Филип Джуричич овладя отбита топка и с изстрел в средата осъществя.

Гостите притиснаха противника си в идващите минути и в 79-ата минута Федерико Димарко доближи до подаване в наказателното поле и осъществя невъзмутимо.

Домакините дадоха отговор незабавно и три минути по-късно още веднъж излязоха напред в резултата. Хамед Траоре овладя в наказателното поле и с изстрел в средата оформи крайния резултат.

По този метод Сасуоло се изкачи на осмата позиция в Серия А с актив от 39 точки, измествайки точно Верона.