Сасуоло победи Лацио с 2:1 на собствения си „Мапей Стейдиъм“.

...

Сасуоло разплака и Лацио

Сасуоло победи Лацио с 2:1 на личния си „ Мапей Стейдиъм “. Това бе пети следващ мач без загуба за „ неровердите “, като преди три кръга те победиха Милан с 3:1 на „ Сан Сиро “, а няколко дни по-късно направиха и еднакъв 2:2 с Наполи.
Срещата не стартира по никакъв начин добре за домакините – Матиа Дзакани откри за „ римските орли “ в 6-ата минута, след подаване на Лукас Лейва.

„ Бианкочелестите “ резервираха преднината си близо час, само че единствено за няколко минути всичко за отбора на Маурицио Сари се срути. В 63-ата минута Доменико Берарди възвърне паритета в Реджо Емилия, а 120 секунди по-късно голмайсторът на Лацио в срещата Дзакани напусна терена наложително. Броени минути след промяната, Джакомо Распадори донесе цялостния поврат за играчите в зелено-черни екипи.

В последните минути на срещата, нещата за Сасуоло се утежниха съществено, като първо, осъществилиятт изравнителното попадение Берарди напусна с травма, а минути по-късно Каан Айхан си изкара червен картон, правейки тактическо нарушаване, откакто бе останал финален за отбора си в защита.

В последна сметка напъните на момчетата на Алесио Диониси се увенчаха с триумф и те прибраха три точки към своя актив, който все още наброява 23 точки – единствено две зад Лацио, който е с 25. Последната позиция, даваща евроквота – за Лигата на конференциите, сега е окупирана от Ювентус. „ Старата госпожа “ е на шеста позиция с 28 пункта.