Сасуоло победи Дженоа с 2:1 като гост в мач от

...

Сасуоло не сбърка срещу Дженоа и излезе седми

Сасуоло победи Дженоа с 2:1 като посетител в мач от 35-ия кръг на Серия " А ". Головете за " неровердите " вкараха Джакомо Распадори (14) и Доменико Берарди (66). За " грифоните " прецизен бе Давиде Дзапакоста (85).

С триумфа Сасуоло измести Рома от седмото място във краткотрайното класиране, събирайки 56 точки. Дженоа е 14-и с 36 точки и към момента не е сигурен за оставането си в елита.

Двубоят стартира чудесно за гостите. В 14-ата минута Амед Траоре откри Джакомо Распадори в наказателното поле. Младият нападател овладя топката и с прекрасен удар матира вратаря за 0:1.

В 30-ата минута гол ма Миха Зайц беше анулиран поради нарушаване на словенеца.

В 66-ата минута Сасуоло стигна до втори гол. Доменико Берарди се възползва от сериозна неточност в защитата на Дженоа и вкара за 0:2.

В 85-ата минута Давиде Дзапакоста получи отличен пас от Марко Пяца в наказателното поле и с обмислен удар оформи крайното 1:2.