Съставени са над 2300 фиша за седмица, но шофьорите продължават

...
Съставени са над 2300 фиша за седмица, но шофьорите продължават
Коментари Харесай

Бум от катастрофи в Бургаско, ето какво се случва, ако превишим скоростта с един процент

Съставени са над 2300 фиша за седмица, само че водачите не престават да са безотговорни

" Има такова направено проучване. Всяко превишаване на скоростта с един % води до увеличение на вероятността с 4 % при настъпване на ПТП - то да бъде с съдбовен край ", отговори гл. контрольор Пламен Николов - шеф бранш " Пътна полиция " при ОДМВР Бургас на  въпрос на Флагман.БГ , по отношение на злополуките в бургаска област и това, че шофирането с превишена скорост не е демонстрация на геройство, а безнаказаност към обществото и обособената персона.

Пламен Николов приказва на обичайния брифинг за пътнотранспортната конюнктура през миналата седмица.

" През отчетния интервал от 11-ти до 17-ти ноември на територията на област Бургас са настъпили 16 катастрофи с потърпевши участници в придвижването. Десет от произшествията са настъпили в обитаеми места, пет от тях са настъпили на републиканската пътна мрежа на територията на област Бургас и едно се е случило на общински път. В резултат на настъпилите катастрофи 18 лица са потърпевши с леки и междинни телесни повреди и две лица са починали. Пострадалите водачи са осем и един от тях е умрял. Пострадалите пасажери са седем и един от тях е умрял. Пешеходците са петима и са с разнообразни леки и междинни телесни повреди ", сподели гл. инспектор Николов.
 Гл. контрольор Пламен Николов - шеф бранш " Пътна полиция " при ОДМВР Бургас.
Той посочи, че нарастването на произшествията в съпоставяне със същия интервал на 2023 година е съвсем тройно. 

Съставените актове от страна на регионална дирекция на Министерство на вътрешните работи Бургас за отчетния интервал са 342 броя. Съставените фишове за 2321 броя.
Източник: flagman.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР