Съставът на РБ Лайпциг победи Шалке 04 с 3:1 в

...

Лайпциг се нареди зад Байерн, удари Шалке с 3:1

Съставът на Република България Лайпциг победи Шалке 04 с 3:1 в мач от 18-ия кръг на Първа бундеслига.

Началото бе за гостите от Шалке, а още във 2-ата минута Харит опита да се разпище след рисков изстрел, само че ударът му беше избавен. Противно на упованията пък Лайпциг по този начин и не успяваше да затрудни отбраната на гостите в първия половин час.

В 41-та минута обаче точно те откриха резултата след прецизен завършващ удар на Наби Кейта. " Биковете " можеха да поведат и минути преди този момент, само че изпуснаха дузпа посредством Огустен.

След почивката Шалке реагира стремително и Налдо съумя да изравни в 55-ата минута. Между 69-та и 71-та минута обаче гостите бяха посечени с два бързи гола, дело Тимо Вернер и Брума, и по този метод взеха решение изхода на мача в своя изгода.

Лайпциг е на второ място в шампионата, изпреварвайки с точка днешния си противник.