Саски Баскония постигна осма победа в Евролигата, налагайки се с

...

Баскония обърна Анадолу Ефес в Турция

Саски Баскония реализира осма победа в Евролигата, налагайки се с 83:78 (21:23, 15:23, 28:12, 19:20) над Анадолу Ефес като посетител в мач от 13-ия кръг на най-комерсиалния баскетболен шампионат. Испанският отбор има и 5 загуби в сметката си. Настоящият първенец пък е с баланс 7-6.

Мачът в Истанбул стартира като дерби, като домакините въпреки всичко съумяха да вземат лека преднина от 2 точки след първата част. Те съумяха да я усилят до 10 точки до почивката. След нея обаче домакините постановиха темпото си и преобладаваха напълно през третата четвърт. Въпреки че изгубиха заключителната част, това не се оказа проблем да си потегли с победа от Турция.

Маркъс Хауърд вкара 19 точки за Баскония, Ваня Маринкович се разписа с 18.

За Анадолу Ефес Василие Мицич наниза 17 точки, Амат Нбайе добави 16.

Снимка: twitter.com/Baskonia

Гледай баскетбол на MAX с най-вълнуващите дуели от Евролига, Еврокупа и Национална баскетболна лига на България, онлайн, единствено в ефира на MAX Sport.