САЩ ще приемат до 100 000 бежанци, бягащи от руската

...
САЩ ще приемат до 100 000 бежанци, бягащи от руската
Коментари Харесай

САЩ ще приемат 100 000 украински бежанци и дават 1 млрд. долара за хуманитарна помощ

Съединени американски щати ще одобряват до 100 000 бежанци, бягащи от съветската инвазия в Украйна , и ще дават спомагателни 1 милиарда $ филантропична помощ на засегнатите от войната, заяви Белият дом, представен от Агенция Франс Прес.

" Съединените щати оповестиха проектите си да одобряват до 100 000 украинци и други лица, бягащи от съветската експанзия, посредством цялостния набор от законни пътища, в това число Програмата на Съединени американски щати за банкет на бежанци ", се споделя в изказване, публикувано в миг, когато президентът на Съединени американски щати Джо Байдън взе участие в срещи на високо ниво в Брюксел, отдадени на войната.

Допълнителната помощ в размер на 1 милиарда $ (910 млн. евро) " ще обезпечи храна, заслон, чиста вода, медицински консумативи и други форми на помощ ".


Програмата на Съединени американски щати за банкет на бежанци има за цел да помогне за облекчение на филантропичната рецесия, която се случва в Източна Европа, където близо 3,6 милиона украинци са избягали от бомбардираната си страна в една от най-големите бежански рецесии след Втората международна война.

Президентът Байдън ще прегледа обстановката с бежанците в събота по време на визитата си в Полша.

Полша , която има почти 300-километрова граница с Украйна, е приела по-голямата част от бежанците , само че околните страни Румъния и Унгария също са приели.

Байдън е подложен на критика, че не е направил повече, с цел да помогне за облекчение на рецесията. Той даде обещание да помогне. " Ще приема украинските бежанци ", съобщи той от Белия дом на 11 март.

Що се отнася до бежанците, почитан чиновник на администрацията съобщи, че Съединени американски щати ще се съсредоточат върху украинците, които към този момент имат фамилии в Америка , и сподели, че чакат множеството украинци да желаят да останат в Източна Европа с вярата, че ще могат да се върнат по домовете си, оповестява от своя страна " Дейли Мейл ".

„ Очакваме, че множеството разселени украинци, жители ще желаят да останат в прилежащите страни или другаде в Европейски Съюз, където може да имат фамилии и където към този момент има огромни диаспори, с вярата, че скоро ще могат да се върнат вкъщи “, добави служителят.

За да заобиколят лимита от 125 000 бежанци, Съединени американски щати ще употребяват цялостния набор от законни пътища, други ще дойдат с визи за фамилиите или чрез различен развой.

Усилията ще бъдат ориентирани и към изключително уязвими групи от популацията, като дами, деца, лесбийки, гейове, бисексуални, транссексуални и интерсексуални лица (ЛГБТК+) и лица с увреждания, съобщи администрацията.
Източник: dariknews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР