Тръмп обяви, че САЩ изпращат още 5000 войници в Полша
САЩ ще изпратят още 5000 бойци в Полша, разгласи през днешния ден американският президент Доналд Тръмп, представен от Ройтерс.
Тръмп направи това известие два дни, откакто вицепрезидентът Джей Ди Ванс съобщи пред кореспонденти, че разполагането на американски войски в Полша се отсрочва. Съединени американски щати преразглеждат наличието на войските си в Европа и се очакваше да го съкратят след настояванията на Тръмп НАТО да поеме по-значителна роля в защитата на Европа.
" Въз основа на сполучливото избиране на настоящия президент на Полша Карол Навроцки, който с горделивост поддържах, както и на нашите връзки с него, на драго сърце разгласявам, че Съединените щати ще изпратят още 5000 бойци в Полша ", написа Тръмп в обществената си мрежа " Трут соушъл ".
Тръмп посрещна Навроцки в Белия дом през май предходната година и го поддържа в основен миг преди изборите в Полша, на които Навроцки победи претендента от проевропейската центристка партия на премиера Доналд Туск. През септември американският президент се срещна още веднъж с него в Белия дом, като тогава съобщи, че Съединени американски щати биха могли да усилят военното си наличие в Полша и даде обещание да обезпечи защитата на страната, напомня Ройтерс.
Още по тематаПодкрепете ни
Уважаеми читатели, вие сте тук и през днешния ден, с цел да научите новините от България и света, и да прочетете настоящи разбори и мнения от „ Клуб Z “. Ние се обръщаме към вас с молба – имаме потребност от вашата поддръжка, с цел да продължим. Вече години вие, читателите ни в 97 страни на всички континенти по света, отваряте всеки ден страницата ни в интернет в търсене на същинска, самостоятелна и качествена публицистика. Вие можете да допринесете за нашия блян към истината, неприкривана от финансови зависимости. Можете да помогнете единственият гарант на наличие да сте вие – читателите.
-->
Тръмп направи това известие два дни, откакто вицепрезидентът Джей Ди Ванс съобщи пред кореспонденти, че разполагането на американски войски в Полша се отсрочва. Съединени американски щати преразглеждат наличието на войските си в Европа и се очакваше да го съкратят след настояванията на Тръмп НАТО да поеме по-значителна роля в защитата на Европа.
" Въз основа на сполучливото избиране на настоящия президент на Полша Карол Навроцки, който с горделивост поддържах, както и на нашите връзки с него, на драго сърце разгласявам, че Съединените щати ще изпратят още 5000 бойци в Полша ", написа Тръмп в обществената си мрежа " Трут соушъл ".
Тръмп посрещна Навроцки в Белия дом през май предходната година и го поддържа в основен миг преди изборите в Полша, на които Навроцки победи претендента от проевропейската центристка партия на премиера Доналд Туск. През септември американският президент се срещна още веднъж с него в Белия дом, като тогава съобщи, че Съединени американски щати биха могли да усилят военното си наличие в Полша и даде обещание да обезпечи защитата на страната, напомня Ройтерс.
Още по тематаПодкрепете ни
Уважаеми читатели, вие сте тук и през днешния ден, с цел да научите новините от България и света, и да прочетете настоящи разбори и мнения от „ Клуб Z “. Ние се обръщаме към вас с молба – имаме потребност от вашата поддръжка, с цел да продължим. Вече години вие, читателите ни в 97 страни на всички континенти по света, отваряте всеки ден страницата ни в интернет в търсене на същинска, самостоятелна и качествена публицистика. Вие можете да допринесете за нашия блян към истината, неприкривана от финансови зависимости. Можете да помогнете единственият гарант на наличие да сте вие – читателите.
-->
Източник: clubz.bg
КОМЕНТАРИ




