САЩ ще изплатят 100 милиона долара за ремонт на саркофага

...
САЩ ще изплатят 100 милиона долара за ремонт на саркофага
Коментари Харесай

САЩ плащат 100 милиона долара за ремонт на Чернобилската АЕЦ

Съединени американски щати ще изплатят 100 милиона $ за ремонт на саркофага над  Чернобилската АЕЦ в Северна Украйна, място на най-тежката атомна повреда в света през 1986 година, който беше развален от съветски дрон.

Това съобщи в сряда министърът на енергетиката на Киев Денис Шмигал, представен от " Ройтерс ".
 40 години от повредата в Чернобил - какво се случи и какво бе прикрито?
40 години от повредата в Чернобил - какво се случи и какво бе прикрито?

Светът постоянно, когато чуе за атомна сила, се сеща за Чернобил, а дали си извади поучения

Един от четирите реактора на Чернобил експлодира през 1986 г . и в този момент е под саркофаг, с цел да задържи останалата радиация . Руски дрон удари тази структура през февруари предходната година.

В Telegram Шмигал съобщи, че финансирането за ремонт на купола, на приблизителна цена от 500 милиона евро (584,95 милиона долара), е било разисквано с интернационалните сътрудници на неотдавнашна конференция за централата.
 Украйна: Руски ракети и дронове прелитат рисково покрай Чернобил
Украйна: Руски ракети и дронове прелитат рисково покрай Чернобил

От юли 2024 година насам украински радари са засекли най-малко 92 съветски дрона в радиус от 5 км от защитния саркофаг на Чернобил
Източник: news.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР