САЩ ще имат финалист при жените на последния за годината

...

Изцяло американски полуфинал на US Open

Съединени американски щати ще имат финалист при дамите на последния за годината шампионат от Големия шлем US Open. Това стана факт, откакто до полуфиналите доближиха локалните тенисистки Слоун Стивънс и неостаряващата Винъс Уилямс, които ще се сразят за място в огромния мач.

По-голямата от сестрите Уилямс победи в четвъртфинален конфликт тази нощ 14-ата в света чехкиня Петра Квитова с 6:3, 3:6, 7:6 (2). Двубоят продължи цели два часа и 34 минути, като Винъс направи пет аса, седем двойни неточности и записа три пробива.

При мъжете също стана явен първият полуфиналист. Това е испанецът Пабло Кареньо Буста, който доближи до тази фаза на US Open, откакто завоюва с 6:4, 6:4, 6:2 против Диего Щварцман от Аржентина.

За Кареньо Буста, който е подложен под номер 12, това бе първи мач в шампионата против тенисист, който не е минал през квалификациите.

За място на финала той ще спори с вярата Кевин Андерсън, който разплака вярата на домакините Сам Куери след 7:6 (5), 6:7 (9), 6:3, 7:6 (7).
Източник: offnews.bg