САЩ победи европейския шампион Холандия с 2:0 и защити титлата

...

САЩ е световен шампион отново след триумф над Холандия

САЩ победи европейския първенец Холандия с 2:0 и отбрани купата си на Световното състезание по футбол за дами. Aмериканките преобладаваха на финала във френския град Лион и справедливо стигнаха за четвърти път до трофея след 1991, 1999 и 2015 година.

Няколко отлични прояви на вратарката на европейките Сари ван Веенедал не разрешиха на девойките на Джулиън Елис да поведат още преди почивката. Съединени американски щати въпреки всичко справедливо откри резултата след час игра от дузпа след нарушаване на Стефани ван дер Грагт в наказателното поле против Алекс Морган. Меган Репиноу стреля невъзмутимо от бялата точка за 1:0.

Осем минути по-късно Роуз Лавел удвои след независима акция през центъра и акуратен удар по тревата от границата на пеналта, което значително предреши всичко в мача. Холандките не съумяха да окажат основна опозиция в първия си край на Световно състезание и трябваше да се задоволят със сребърните оценки. Швеция заслужи бронза след триумф през вчерашния ден с 2:1 над Англия в дребния край./БТА