САЩ планират да увеличат броя на корабите на НАТО в

...
САЩ планират да увеличат броя на корабите на НАТО в
Коментари Харесай

САЩ притискат Русия в Черно море

САЩ възнамеряват да усилят броя на корабите на НАТО в Черно море и усилването на морското и въздушното пространство, заяви Moscow Times.

Целта е да се обезпечи безвредно прекосяване на украински кораби през Керченския проток. Плановете бяха оповестени от непрекъснатия представител на Съединени американски щати в НАТО Кей Бейли Хъчисън.

Очаква се новият пакет от ограничения да бъде гласуван по време на срещата на външните министри от страните в НАТО, която се организира във Вашингтон.

Според представители на групата Русия заплашва НАТО по целия източен фланг. Темата беше съществено прегледана, откакто през ноември съветската брегова защита задържа украински кораби, преминаващи през Керченския пролив.

Русия към този момент се разгласи против засиленото наличие на НАТО в района.
Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР