Тръмп казва, че САЩ няма да вдигнат блокадата на Ормуз, докато не бъде постигнато споразумение с Иран
Съединени американски щати няма да вдигнат блокадата си на иранските пристанища, до момента в който не бъде реализирано съглашение с Техеран, сподели президентът на Съединени американски щати Доналд Тръмп, на фона на продължаваща неустановеност дали има нови договаряния за преустановяване на войната ще се организира.
Блокадата, която стартира преди седмица, „ изцяло унищожава Иран “, написа Тръмп в платформата си за обществени медии Truth Social, добавяйки, че страната му печели спора „ с доста “. прекратяването на огъня би трябвало да завърши в сряда, само че без сигурност дали ще се организира втори кръг от мирни договаряния в Пакистан.
Има засилени ограничения за сигурност в столицата на Пакистан в очакване на среща. Но вицепрезидентът на Съединени американски щати Джей Ди Ванс – избран да управлява американската делегация – към момента не е напуснал Вашингтон, до момента в който Иран споделя, че не е решил дали да участва.
Прочетете целия текст »




