САЩ нанесоха “отбранителни” удари в Иран за втори път тази седмица
САЩ нанесоха нова серия удари по цели в Иран и сложиха под въпрос нежното помирение сред Вашингтон и Техеран. Това е вторият сходен удар в границите на три дни, като американската страна още веднъж дефинира интервенцията като „ отбранителна “.
По информация на Централното командване на Съединени американски щати, американските сили са атакували боен обект край стратегическия ирански град Бандар Абас и са свалили четири дрона, представляващи опасност в региона на Ормузкия пролив.
Съединени американски щати подчертаха, че интервенцията е била „ премерена и напълно ориентирана към опазване на примирието “. По-рано тази седмица Съединени американски щати нанесоха още “отбранителни ” удари и по ракетни позиции в южен Иран, както и по лодки, които са се опитвали да слагат мини в Ормузкия пролив.
Техеран реагира остро и упрекна Вашингтон в нарушение на примирието. Иранските управляващи предизвестиха, че няма да оставят „ без отговор нито един акт на неприязън “.
Революционната армия също разгласи, че е свалила американски дрон и е разкрила огън по изтребител и различен безпилотен уред, навлезли в иранското въздушно пространство.
Паралелно с военните дейности Вашингтон ускори и икономическия напън върху Иран, като наложи наказания против иранската конструкция, която събира такси от корабите, преминаващи през Ормузкия пролив. Американското финансово министерство предизвести, че глобите могат да обиден и компании или плавателни съдове, които правят заплащания към тази организация.
Доналд Тръмп уточни, че към момента не е удовлетворен от хода на договарянията с Иран.
„ Може би ще би трябвало да се върнем и да довършим започнатото, а може би няма “, сподели Тръмп, като още веднъж предизвести за опцията огромните удари да бъдат възобновени.
В същото време Белият дом отхвърли изявления в ирански медии, съгласно които към този момент съществува проектоспоразумение сред двете страни. Според Техеран документът предвиждал отваряне на Ормузкия пролив и евакуиране на американските сили от района. Вашингтон дефинира тези изказвания като „ цялостна небивалица “.
Междувременно израелската войска издаде заповеди за евакуация на огромни региони в Южен Ливан преди да нанесе нови удари против „ Хизбула “. Израелските сили предизвестиха жителите да се изтеглят северно от река Захрани, като оповестиха огромни елементи от региона за „ бойни зони “.
По данни на израелските управляващи интервенцията е отговор на офанзиви с дронове и ракети от страна на „ Хизбула “. Ливанските медии оповестиха за нови въздушни удари в регионите към Тир, Набатия и долината Бекаа, при които има починали и ранени.
·
По информация на Централното командване на Съединени американски щати, американските сили са атакували боен обект край стратегическия ирански град Бандар Абас и са свалили четири дрона, представляващи опасност в региона на Ормузкия пролив.
Съединени американски щати подчертаха, че интервенцията е била „ премерена и напълно ориентирана към опазване на примирието “. По-рано тази седмица Съединени американски щати нанесоха още “отбранителни ” удари и по ракетни позиции в южен Иран, както и по лодки, които са се опитвали да слагат мини в Ормузкия пролив.
Техеран реагира остро и упрекна Вашингтон в нарушение на примирието. Иранските управляващи предизвестиха, че няма да оставят „ без отговор нито един акт на неприязън “.
Революционната армия също разгласи, че е свалила американски дрон и е разкрила огън по изтребител и различен безпилотен уред, навлезли в иранското въздушно пространство.
Паралелно с военните дейности Вашингтон ускори и икономическия напън върху Иран, като наложи наказания против иранската конструкция, която събира такси от корабите, преминаващи през Ормузкия пролив. Американското финансово министерство предизвести, че глобите могат да обиден и компании или плавателни съдове, които правят заплащания към тази организация.
Доналд Тръмп уточни, че към момента не е удовлетворен от хода на договарянията с Иран.
„ Може би ще би трябвало да се върнем и да довършим започнатото, а може би няма “, сподели Тръмп, като още веднъж предизвести за опцията огромните удари да бъдат възобновени.
В същото време Белият дом отхвърли изявления в ирански медии, съгласно които към този момент съществува проектоспоразумение сред двете страни. Според Техеран документът предвиждал отваряне на Ормузкия пролив и евакуиране на американските сили от района. Вашингтон дефинира тези изказвания като „ цялостна небивалица “.
Междувременно израелската войска издаде заповеди за евакуация на огромни региони в Южен Ливан преди да нанесе нови удари против „ Хизбула “. Израелските сили предизвестиха жителите да се изтеглят северно от река Захрани, като оповестиха огромни елементи от региона за „ бойни зони “.
По данни на израелските управляващи интервенцията е отговор на офанзиви с дронове и ракети от страна на „ Хизбула “. Ливанските медии оповестиха за нови въздушни удари в регионите към Тир, Набатия и долината Бекаа, при които има починали и ранени.
·
Източник: boulevardbulgaria.bg
КОМЕНТАРИ




