САЩ на този етап е икономика номер едно в света.

...
САЩ на този етап е икономика номер едно в света.
Коментари Харесай

1% от американците притежават 30% цялото богатството на страната

САЩ на този стадий е стопанска система номер едно в света. Там са съсредоточени и огромна част от супер богатите хора в света. Изглежда обаче една дребна част от тях държат в действителност сериозното благосъстояние.

Най-богатите 1% от американците са имали 30% от общото чисто благосъстояние на страната, съгласно данни на Федералния запас.

Богатството на най-най-богатия 1% доближи рекордните 44 трилиона $ в края на четвъртото тримесечие през 2023 година Всички облаги пристигнаха от акции, с помощта на ралито в края на годината

В продължение на десетилетия над 95% от благосъстоянието на страната е съсредоточено измежду най-богатите американци, макар че междинната чиста стойност на обособените семейства скочи с 37% сред 2020 година и 2022 година

През 1990 година най-богатите 50% от американците са имали 96,6% от благосъстоянието, по-малко от един процентен пункт по-малко от каузи на същата група през 2023 година

Освен това чистото благосъстояние на типичното американско домакинство нараства с най-бързите темпове за повече от три десетилетия сред 2020 година и 2022 година, до момента в който относително ниските лихвени проценти по това време улесняват семействата да изплащат задълженията си, съгласно държавен отчет от предходната година.

Доброто показване на финансовите пазари, изключително голямата облага за фондовия пазар през 2021 година, също оказа помощ за одобряването на съществуващите трендове на неравноправие в благосъстоянието по време на пандемията.

Според отчет на Федералния запас действителната чиста стойност на хората от бялата раса е надвишила тази на чернокожите и латиноамериканците надлежно с 30 процентни пункта и 9 процентни пункта от първото тримесечие на 2019 година до второто тримесечие на 2023 г.
Източник: money.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР