САЩ и Китай се ангажираха да си сътрудничат в борбата

...
САЩ и Китай се ангажираха да си сътрудничат в борбата
Коментари Харесай

САЩ и Китай се ангажираха да действат единно в борбата с климатичната криза

САЩ и Китай се " ангажираха да си сътрудничат " в битката с климатичните промени , се споделя в взаимна декларация на двете суперсили след визитата на специфичния представител на Белия дом за климата Джон Кери в Шанхай, оповестяват " Гардиън " и други медии.

" Съединени американски щати и Китай се ангажират да си сътрудничат дружно с други страни за справяне с климатичната рецесия , на която би трябвало да се отговори с изискваната съвестност и необходимост ", се споделя в декларацията.

Кери, някогашен държавен секретар на Съединени американски щати, е първият формален представител на администрацията на Джо Байдън, който посети Китай, което дава сигнал за вяра, че двете страни могат да работят дружно по световните провокации , макар че има високо напрежение сред двете сили на доста фронтове.

Декларацията е призната преди виртуална среща на върха за климата идната седмица, на която Джо Байдън ще призове за още по-голямо понижаване на излъчванията на парникови газове. Американският президент предложения 40 водачи, в това число и китайския президент Си Дзинпин, да вземат участие на двудневната среща на върха, която стартира на 22 април, на Световния ден на Земята.

В декларацията се споделя още, че Съединени американски щати и Китай " чакат с неспокойствие " срещата, само че не се оповестява дали Си ще взе участие.

През публицисти Кери, който сега е на посещаване в Южна Корея, съобщи, че " ние доста се надяваме да вземе присъединяване. Разбира се, всяка страна сама взема решенията си. Не се опитваме да принуждаваме никого. Търсим съдействие ".

По думите му половината от създаваната електрическа енергия от въглища в света е в Китай. Той добави, че са провели задълбочени диалози с китайците по този въпрос.

Не упреквам никого. Имаме прекалено много въглища, други страни имат прекалено много въглища, Китай употребява най-вече въглища в света...защото е толкоз огромна и мощна стопанска система и страна, означи Кери и добави, че са нужни промени.
Източник: news.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР