Джей Ди Ванс: САЩ и Иран са постигнали „значителен напредък“ към споразумение
Съединени американски щати и Иран са постигнали „ забележителен прогрес “ към сключването на съглашение, само че президентът Доналд Тръмп към момента не е подготвен да го утвърди, съобщи нощес американският вицепрезидент Джей Ди Ванс, представен от Франс прес.
„ В момента преговаряме по някои формулировки. Постигнахме забележителен прогрес “, сподели Ванс пред публицисти.
„ Надяваме се, че ще продължим да напредваме и че президентът ще може да утвърди съглашението, само че, несъмнено, това към момента следва да се реши “, добави той.
По думите на Ванс Вашингтон „ към момента не е стигнал до такава степен “ във връзка с Иран, само че страните са покрай съглашение, съобщи Ройтерс. Американският вицепрезидент добави, че Съединени американски щати са в състояние, в което могат доста да забавят нуклеарната стратегия на Техеран.
Преговарящите от Съединени американски щати и Иран са постигнали авансово единодушие за рамково съглашение по отношение на иранския спор, обявиха американски публични представители за ДПА.
Президентът Тръмп обаче към момента би трябвало да даде утвърждението си, заяви американското издание „ Аксиос “, базирайки се на двама публични представители във Вашингтон. ДПА отбелязва, че американски чиновници са удостоверили естеството на тази информация.
Според информацията, в случай че Тръмп даде единодушието си, рамковото съглашение ще удължи примирието и ще сложи началото на договарянията за нуклеарната стратегия на Иран. За задачата е очакван период от 60 дни.
„ Аксиос “ отбелязва, че изискванията на съглашението са били значително финализирани още във вторник, само че и двете страни към момента би трябвало да получат утвърждението на политическите си управления.
Източник Българска телеграфна агенция




