Със солидните два милиарда щатски долара се е обогатила Корейската

...
Със солидните два милиарда щатски долара се е обогатила Корейската
Коментари Харесай

Северна Корея се е облажила с 2 млрд. долара от хакерски атаки

 Със солидните два милиарда щатски $ се е обогатила Корейската народнодемократична република (КНДР) в резултат на хакерски офанзиви, съобщи АП.

" Работещи за режима на Ким Чен-ун нарушители на сигурността в международната мрежа са направили набези против финансови институции, платформи за криптовалути и корабни компании ", се е посочвало в отчет на Организация на обединените нации. В документа се е допълвало, че азиатската  комунистическа страна е попълнила бюджета си с два милиарда $. " Сумата е забележителна за бюджет на страна, против която са наложени доста строги стопански наказания ", се е допълвало в отчета.

От организацията, водена от Антониу Гутериш, са добавили, че са почнали следствие против Пхенян по отношение на най-малко 35 атаки срещу 17 страни от целия свят. Най-много набези са били осъществени против Република (Южна) Корея – 10, на второ място е Индия - три, а Бангладеш и Чили – две. По една офанзива е била осъществена против Коста Рика, Гамбия, Гватемала, Кувейт, Либерия, Малайзия, Малта, Нигерия, Полша, Словения, Южна Африка, Тунис и Виетнам.

 
Източник: varna24.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР