Фурнаджиев ще се кандидатира за нов мандат начело на Българската федерация по биатлон
„ Със сигурност този сезон можеше да бъде и по-добър “, уточни той
Президентът на Българската федерация по биатлон Атанас Фурнаджиев разгласи, че е взел решение да се кандидатира за нов мандат. Бизнесменът ще се бори за доверието на клубовете по време на Общото заседание тази събота, което ще се организира на гърба на Държавното състезание по биатлон в Банско от петък до неделя.
Той добави, че триумфите напоследък демонстрират, че във федерацията се работи вярно, само че има потребност от вложение в инфраструктура, която да даде опция и за приемане на интернационалния надпревари от по-висок сан.
" Надявам се да имаме и други мотиви за наслада. Видяхте, че с изключение на бронзовия орден на Лора Христова на Олимпийските игри в Милано и Кортина, се поздравихме и със международен първенец в лицето на Георги Джоргов при юношите до 19 години. За пръв път в историята на българския биатлон имаме международен първенец. Затова желая всички състезатели в отбора да схванат, че всичко се реализира с доста и с твърдоглав труд. Когато се трудиш и когато даваш всичко от себе си на тренировки, резултатите идват ", сподели Фурнаджиев при посрещането на Христова на българска земя.
" Със сигурност този сезон можеше да бъде и по-добър. Някои неща като заболявания ни попречиха. Милена Тодорова на два пъти боледува, а най-после се оказа, че би трябвало да пие антибиотик за трети път, тъй като втория е била недоизлекувана. Тя също ни бе вяра за орден от Олимпийските игри и секунди не ѝ доближиха. Мисля, че можеше да имаме и по-добро показване, само че дано не бъдем максималисти. Да имаме орден от Олимпиадата също е задоволително ", добави президентът на федерацията по биатлон.
" Много неща могат да се подобрят в нашата работа, най-много в материалната база. Можем да домакинстваме надпревари по биатлон. Най-близо до това е Банско. Но с цел да се случи това, би трябвало да се промени законът за горите и да се позволи да се построи една постройка сред пистата за биатлон и другата писта. Тази постройка може да бъде и дървена. Написали сме писмо до министъра на младежта и спорта от какво има потребност федерацията с копие до съветника на министър-председателя господин Димитър Бербатов. Начертани са стъпки. Първо ни трябват тренажори, които да стоят въз основата на Белмекен. Те ще могат да се употребяват от още три-четири федерации. Писмото е входирано, чакаме реакция ", добави Фурнаджиев.
" Троян е един от водещите центрове за биатлон. Там към този момент има ново стрелбище, в този момент се построява и ролбан за летен биатлон. Там упражняват два клуба, като всеки има по към 120 деца. Така че има какво да пристигна изпод. Нашите центрове са Сапарева баня, Банско, Чепеларе, имаме фрагменти. Сега следва да обсъдим състава на националния тим за новия сезон. Този уикенд е Републиканското състезание в Банско. В събота е и общото заседание. Ще се кандидатирам за нов мандат. След Общото заседание новият Управителен съвет ще се събере, с цел да заседава по всички тези въпроси ", приключи Атанас Фурнаджиев.
Президентът на Българската федерация по биатлон Атанас Фурнаджиев разгласи, че е взел решение да се кандидатира за нов мандат. Бизнесменът ще се бори за доверието на клубовете по време на Общото заседание тази събота, което ще се организира на гърба на Държавното състезание по биатлон в Банско от петък до неделя.
Той добави, че триумфите напоследък демонстрират, че във федерацията се работи вярно, само че има потребност от вложение в инфраструктура, която да даде опция и за приемане на интернационалния надпревари от по-висок сан.
" Надявам се да имаме и други мотиви за наслада. Видяхте, че с изключение на бронзовия орден на Лора Христова на Олимпийските игри в Милано и Кортина, се поздравихме и със международен първенец в лицето на Георги Джоргов при юношите до 19 години. За пръв път в историята на българския биатлон имаме международен първенец. Затова желая всички състезатели в отбора да схванат, че всичко се реализира с доста и с твърдоглав труд. Когато се трудиш и когато даваш всичко от себе си на тренировки, резултатите идват ", сподели Фурнаджиев при посрещането на Христова на българска земя.
" Със сигурност този сезон можеше да бъде и по-добър. Някои неща като заболявания ни попречиха. Милена Тодорова на два пъти боледува, а най-после се оказа, че би трябвало да пие антибиотик за трети път, тъй като втория е била недоизлекувана. Тя също ни бе вяра за орден от Олимпийските игри и секунди не ѝ доближиха. Мисля, че можеше да имаме и по-добро показване, само че дано не бъдем максималисти. Да имаме орден от Олимпиадата също е задоволително ", добави президентът на федерацията по биатлон.
" Много неща могат да се подобрят в нашата работа, най-много в материалната база. Можем да домакинстваме надпревари по биатлон. Най-близо до това е Банско. Но с цел да се случи това, би трябвало да се промени законът за горите и да се позволи да се построи една постройка сред пистата за биатлон и другата писта. Тази постройка може да бъде и дървена. Написали сме писмо до министъра на младежта и спорта от какво има потребност федерацията с копие до съветника на министър-председателя господин Димитър Бербатов. Начертани са стъпки. Първо ни трябват тренажори, които да стоят въз основата на Белмекен. Те ще могат да се употребяват от още три-четири федерации. Писмото е входирано, чакаме реакция ", добави Фурнаджиев.
" Троян е един от водещите центрове за биатлон. Там към този момент има ново стрелбище, в този момент се построява и ролбан за летен биатлон. Там упражняват два клуба, като всеки има по към 120 деца. Така че има какво да пристигна изпод. Нашите центрове са Сапарева баня, Банско, Чепеларе, имаме фрагменти. Сега следва да обсъдим състава на националния тим за новия сезон. Този уикенд е Републиканското състезание в Банско. В събота е и общото заседание. Ще се кандидатирам за нов мандат. След Общото заседание новият Управителен съвет ще се събере, с цел да заседава по всички тези въпроси ", приключи Атанас Фурнаджиев.
Източник: novsport.com
КОМЕНТАРИ




